Структура

ГА «СБП» створана з мэтамі абароны творчых правоў, прафесійных і сацыяльных інтарэсаў пісьменніка, яго годнасці, забеспячэння яму ўмоў для практычнай рзалізацыі свабоды слова і друку, аховы яго творчай спадчыны.
Больш за 450
сяброў-пісьменнiкаў
Старшыня

Пятровіч (Сачанка) Барыс

Намеснікі

Алесь Пашкевіч
Усевалад Сцебурака

Рада

Аксак Валянціна
Алексіевіч Святлана
Аляхновіч Мікола
Арлоў Уладзімір
Багдановіч Ірына
Баравікова Раіса
Бароўскі Анатоль
Брава Алена
Васючэнка Пятро
Вярцінскі Анатоль

Голуб Юрка
Дайнека Леанід
Далідовіч Генрых
Дранько-Майсюк Леанід
Дубатоўка Валянцін
Дубянецкая Галіна
Жук Аляксандр
Жуковіч Васіль
Жыбуль Віктар
Законнікаў Сяргей

Зуёнак Васіль
Казько Віктар
Карамазаў Віктар
Каржанеўская Галіна
Клімковіч Максім
Лазебная Анастасія
Някляеў Уладзімір
Пашкевіч Алесь
Пятровіч (Сачанка) Барыс
Рагойша Вячаслаў

Сіўчыкаў Уладзімір
Скобла Міхась
Спрынчан Аксана
Сцебурака Усевалад
Федарэнка Андрэй
Хадановіч Андрэй
Хатэнка Антаніна
Цвірка Кастусь
Яцкоў Мікола

Прыёмная камісія
Старшыня прыёмнай камісіі: Аксана Спрынчан Сябры прыёмнай камісіі:

Багдановіч Ірына
Васючэнка Пятро
Гардзіенка Наталля
Данільчык Аксана
Дранько-Майсюк Леанід

Жыбуль Віктар
Наварыч Алесь
Рагуля Аляксей
Сцебурака Усевалад
Чарнякевіч Ціхан

Рэвізійная камісія
Старшыня рэвізійнай камісіі: Георгі Ліхтаровіч Намеснік старшыні: Сюзанна Паўкштэла
Сябры рэвізійнай камісіі:

Ваганаў Сяргей
Кандратаў Мікола

Лойка Вера

Старшыні абласных аддзяленняў

Брэсцкага: Мікола Аляхновіч
Віцебскага: Анастасія Лазебная
Віцебскага: Анатоль Бароўскі

Гродненскага: Валянцін Дубатоўка
Магілеўскага: Мікола Яцкоў

А

Абдулаева Святлана Іосіфаўна
Абламейка Сяргей
Адамовіч Славамір Генрыхавіч
Адамчык Міраслаў Вячаслававіч
Адамчык Уладзімір Вячаслававіч
Аксак Валянціна Іванаўна
Александровіч Разалія Адамаўна
Алексіевіч Святлана Аляксандраўна
Аляксандраў Мікалай Аляксеевіч

Аляхновіч Андрэй Пятровіч
Аляхновіч Мікалай
Амялішка Міхась Васільевіч
Амяльчук Сяргей Іванавіч
Андзілеўка Людміла Фёдараўна
Андраюк Серафім Антонавіч
Андрыеўскі Васіль Рыгоравіч
Антонаў Андрэй (Андранік Антанян)
Анцікян Аляксандр Францавіч

Арабейка Іван Сяргеевіч
Арашонак Арцём Яўгенавіч
Арлоў Уладзімір Аляксеевіч
Астапенка Анатоль Уладзіміравіч
Астравец (Астраўцоў) Сяргей Аляксандравіч
Аўсяннікава Тамара Пятроўна
Афанасьеў Іван Мікалаевіч
Ахроменка Уладзіслаў Ігаравіч


Б

Бабаед Аляксандр Міхайлавіч
Бабіна Наталля Васільеўна (Наталка Бабіна, Natalka Babina)
Бабкова Вольга
Бабкоў Ігар Міхайлавіч
Бабоўка Алена Уладзіміраўна
Багданава Галіна Барысаўна
Багданкевіч Святлана Мікалаеўна
Багдановіч Ірына Эрнстаўна
Багдзевіч (Сваток) Інеса Віктараўна
Базылёва Вольга Уладзіміраўна
Баравік Марыя Якаўлена
Баравікова Раіса Андрэеўна
Баравы Фёдар Іванавіч
Барадзейка Людміла Леанідаўна
Барадзёнак Тамара Дзмітрыеўна
Барадушкін Андрэй Віктаравіч
Барас Пэтэр
Бардоўскі Аляксандр Міхайлавіч

Бароўскі Анатоль Мікалаевіч
Барскі Алесь (Баршчэўскі)
Бартосік Зміцер
Баршчэўскі Леанід Пятровіч
Барыс Сымон Вікенцьевіч
Барысавец Сяргей Анатольевіч
Барысевіч Юрась Мікалаевіч
Барысенка Уладзімір Уладзіміравіч
Барысік Таццяна Іванаўна
Барысюк Таццяна Пятроўна
Баторын Фелікс Барысавіч
Башура Міхась Віктаравіч
Белая Святлана Анатольеўна
Белы Аляксей Ільіч
Бельскі Алесь Іванавіч
Бембель Алег Андрэевіч
Болбас Вадзім Іванавіч
Бохан Вікторыя Віктараўна

Брава Алена Валер'еўна
Бруй Уладзімір Дзмітрыевіч
Брусевіч Анатоль Аляксандравіч
Бугаёў Дзмітрый Якаўлевіч
Будовіч Таццяна Васільеўна
Букчын Сямён Уладзіміравіч
Булавацкі Міхась Пятровіч
Буланда Вера Аляксандраўна
Булыка Галіна Аляксандраўна
Бурлак (Жыбуль) Вера Юр'еўна
Бурсаў Іван Цярэнцьевіч
Бутрамееў Уладзімір Пятровіч
Бутэвіч Анатоль Іванавіч
Бяляцкі Аляксандр Віктаравіч
Бяляцкі Віктар Іванавіч
Бялячыц Рычард Станіслававіч



В

Вабішчэвіч Віктар Васільевіч
Вайцяшонак Марыя Антонаўна
Валасюк Леанід Фёдаравіч
Вальчэўскі Іван Аляксандравіч
Валюк Анатоль
Варабей Ірына Пятроўна
Варатынская Галіна Аляксандраўна

Варонік Святлана Аркадзьеўна
Васілевіч Алена Сямёнаўна
Васько Уладзімір Гаўрылавіч
Васючэнка Пятро Васільевіч
Верабей Анатоль Леанідавіч
Вераціла Сяргей Аляксандравіч
Вінарская Інга Уладзіславаўна

Вішнёў Зміцер Юр'евіч
Волкава Ганна Уладзіміраўна
Вольскі Вячаслаў Ціханавіч
Вольскі Лявон Артуравіч
Вярцінскі Анатоль Ільіч



Г

Габрусь Тамара Віктараўна
Галаскок Аляксей Пятровіч
Галіноўская Ніна Васільеўна
Галубовіч (Лойка) Вера Іванаўна
Галубовіч Леанід Міхайлавіч
Ганкіна Інэса Аронаўна
Ганчук Аляксей Іванавіч
Гапеева Вольга
Гарачка Усевалад Міхайлавіч
Гардзіенка Наталля Сяргееўна

Гарэлава Марына Аляксандраўна
Гарэлікава Таццяна Іванаўна
Гарэцкі Радзім Гаўрылавіч
Гаспадыніч Павел Мікалаевіч
Гібкоўскі Аляксандр Сямёнавіч
Гігевіч Васіль Сяменавіч
Гілевіч Мікалай Сямёнавіч
Гінько Алена Іванаўна
Гірко Марат Дзмітрыевіч
Глазаў Уладзімір Ігаравіч

Говар Генадзь Васільевіч
Голуб Юрый Уладзіміравіч
Граковіч Эдуард Браніслававіч
Гронская Вольга Чаславаўна
Грыб Ян
Грыгаровіч (Шэпятуха) Яніна Канстанцінаўна
Губарава-Крупская Зінаіда Васільеўна
Гублер Навум Якаўлевіч



Д

Давыдаў Алесь Нарыманавіч
Давыдоўскі Уладзімір Міхайлавіч
Дайнека Леанід Мартынавіч
Далідовіч Генрых Вацлававіч
Данілаў Іван Пятровіч
Данільчык Аксана Аляксееўна
Дарафейчук Ірына Іванаўна
Дасаева Таццяна Міхайлаўна
Дашкевіч Галіна Мікалаеўна

Дашук Віктар Нічыпаравіч
Дашына Ярына (Ірына Іванаўна)
Дзелянкоўскі Мікалай Іванавіч
Дзьмітрук Павал (Зьмітрук)
Дзьмітрыеў Генадзь Рыгоравіч
Дзябольская Ніна Сяргееўна
Дранько-Майсюк Леанід
Дубавец Сяргей
Дубатоўка Валянцін Яўгенавіч

Дубоўскі Валер Леанідавіч
Дубянецкая Галіна Міхайлаўна
Дубянецкая Ірына Міхайлаўна
Дубянецкі Эдуард Станіслававіч
Дудараў Аляксей Ануфрыевіч
Дэбіш Анатоль Іосіфавіч
Дэбіш Васіль Іосіфавіч



Е

Егарэйчанка Сяргей Аляксандравіч
Емяльянаў-Шыловіч Алесь Віктаравіч

Ермакоў Мікалай Міхайлавіч
Еўмянькоў Віталь Іванавіч




Ж

Жамойцін Аляксандр Пятровіч
Жарнасек Ірына Францаўна
Жук Аляксандр Аляксандравіч

Жук Ігар Васільевіч
Жуковіч Васіль Аляксеевіч
Жураўлёў Васіль Пракопавіч

Жыбуль Віктар
Жылко Вадзім Вітальевіч


З

Завея Людміла Васільеўна
Загірбекаў Ахмед Амарасхабавіч
Законнікаў Сяргей Іванавіч
Залоска Юрый Іванавіч

Захаранка Мікалай Андрэевіч
Збароўскі Эдуард Іосіфавіч
Зізюк Міхась Міхайлавіч
Зуб Іна Валянцінаўна

Зубараў Леанід Іосіфавіч
Зубовіч Яўген Аляксеевіч
Зуёнак Васіль Васільевіч


I

Івашчанка Анатоль Сяргеевіч
Ігнаценка Рыгор Канстанцінавіч

Ігнацюк Алена Аляксандраўна
Ільючык Мікалай Антонавіч

Іпатава Вольга Міхайлаўна


К

Кабржыцкая Таццяна Вячаславаўна
Кавалёў Алег Васільевіч
Кавалёў Сяргей Валер'евіч
Кажэра Ала Васільеўна
Казакоў Валерый Мікалаевіч
Казанаў (Лапіцкі) Барыс Міхайлавіч
Казлова Алена Уладзіміраўна (Анка Упала, Anka Upala)
Казлова Яўгенія Яўгенаўна
Казыра Леанід Аляксеевіч
Казько Віктар Апанасавіч
Калашнікаў Я М
Календа Сяргей Аляксандравіч
Калінін Вальдэмар Ілліч
Каліноўскі Валер Фёдаравіч
Камоцкі Аляксандр Ерамеевіч
Кандратаў Мікалай Мікалаевіч
Канэ Юлія Міхайлаўна
Каракорскі Віталь
Карамазаў Віктар Філімонавіч

Каржанеўская Галіна Анатольеўна
Каробкіна Святлана Тарасаўна
Карпечанка Міхаіл Аляксеевіч
Касцюкевіч Павал Сяргеевіч
Касьцюкевіч Мікалай Яўгенавіч
Каўка Аляксей Канстанцінавіч
Кацюшэнка Міхаіл Пятровіч
Качаткова (Сцепаненка) Паліна Уладзіміраўна
Каштанаў (Энштэйн) Арнольд Львовіч
Кашэвіч Анатоль Станіслававіч
Квяткоўскі Севярын Аляксандравіч
Кірылаў Герман Iларыёнавіч
Клебановіч Міхаіл Іванавіч
Клімашэўская Ірына Уладзіміраўна
Клімковіч Максім Аляксандравіч
Клімовіч Уладзімір Аркадзевіч
Клімуць Яраслаў Іванавіч
Клімянкоў Іван Пракопавіч
Клінаў Артур Апанасавіч

Клышка Алесь Аляксандравіч
Клышка Анатоль Канстанцінавіч
Колас Зміцер Георгіевіч
Конан Міхаіл Сяменавіч
Корбут Вячаслаў Яўгенавіч
Котава Алена Адамаўна
Кошаль Пётр Агеевіч
Краўцэвіч Aляксандр Канстанцінавіч
Крукоўскі Уладзімір Якаўлевіч
Крэбс Ігар Барысавіч
Кудасава Настасся Фёдараўна
Кудраўцaў Яўген Аляксандравіч (Кастусь Травень)
Кузніцкі Змітрок (Стральцоў Уладзімір Пятровіч)
Кузняцоў Аляксей Васільевіч
Кулікоў Ігар Мікалаевіч
Кулыгіна Святлана Мікалаеўна
Кур'яновіч Юрый Уладзіміравіч
Курэйчык Андрэй Уладзіміравіч
Кустава Валерыя Уладзіміраўна

Л

Лабада Анастасія Пятроўна
Лабадзенка Глеб
Лазебная Анастасія Пятроўна
Ламан Петр Аляксандравіч
Лапацін Генадзь Ісаакавіч
Лапушын Радзіслаў Яфімавіч
Лапцік Вячаслаў Віктаравіч
Лаўрэш Леанід Лявонцьевіч
Лаўшук Сцяпан Сцяпанавіч

Ледзенеў Віктар Іванавіч
Лецка Яўген Рыгоравіч
Ліпай Алесь Іосіфавіч
Ліс Арсень Сяргеевіч
Ліс Дар'я Алегаўна
Лісіцын Пётр Сцяпанавіч
Ліўшыц Уладзімір Майсеевіч
Ліхтаровіч Георгій Леанардавіч
Лосік Ігар Васільевіч

Лоскутаў Павел Валер'евіч
Лужкоўскі Віктар Іванавіч
Лукша Міраслава Янаўна
Лягенчанка Аляксандр Данілавіч
Лякін Уладзімір Аляксандравіч
Лялько Хрысціна Аляксееўна
Ляхновіч Павел Аркадзьевіч
Ляшкевіч Ірына Мікалаеўна
Ляшчун Мікалай

М

Мазько Андрэй Іванавіч
Макарэвіч Сяргей Іосіфавіч
Макрацоў Аляксандр Мікалаевіч
Малец Іван Вільгельмавіч
Мальдзіс Адам Іосіфавіч
Малюк Анатоль Казіміравіч
Марачкін Аляксей Антонавіч (Алесь Мара)
Мароз Уладзімір Вікенцьевіч
Мартысевіч Марыя
Марудаў Уладзімір Нічыпаравіч

Марціновіч Віктар Валер’евіч
Марціновіч Наталля Дзмітрыеўна
Маскевіч Мікалай Сямёнавіч
Масла Алена Сцяпанаўна
Мельнічук Іван Міхайлавіч
Мельчанка Таіса Васільеўна
Мехаў Уладзімір Львовіч
Мікалайчанка Аляксандр Сяргеевіч
Мікус Аляксандр Вітальевіч
Мілаш Мікола

Мініч (Андрэева) Лідзія Андрэеўна
Мінкін Алег Гаўрылавіч
Мірановіч Міхаіл Канстанцінавіч
Міхно Вера Фёдараўна
Міхно Уладзімір Фёдаравіч
Міцкевіч Вера Данілаўна
Мудроў Віктар Леанідавіч
Муштэнка Леанід Антонавіч
Мушынскі Міхаіл Іосіфавіч
Мыцько Сяргей Леанідавіч

Н

Наважылаў Алег Аляксеевіч
Наварыч Алесь Іванавіч
Нардштэйн Міхаіл Саламонавіч
Наркевіч Аляксандр Іванавіч
Наталіч Марына (Давыдзенка Н.А.)

Небышынец Валерый Канстанцінавіч
Несцярэнка Юры Яўгеньевіч
Неўдах Лявон Пятровіч
Нікіпорчык Ала Дзмітрыеўна
Новік Ганна Юр'еўна

Новікава (Багун) Віталія Мікалаеўна
Новікава Марыя Сяргееўна
Нядбай Таццяна
Някляеў Уладзімір Пракопавіч


О

Оаро Кацярына Уладзіміраўна
Осіпава Валянціна Дзмітрыеўна

П

Падбярэзскі Дзмітрый Альбертавіч
Панізнік Сяргей Сцяпанавіч
Папека Мікалай Мікалаевіч
Папковіч Уладзімір Антонавіч
Паплаўскі Аляксандр Феадосавіч
Патапенка Віктар Уладзіміравіч
Патаранскі Сяргей Сяргеевіч
Паўкштэла Сюзанна Алегаўна
Паўлаў Уладзімір Андрэевіч

Паўлікава-Хейдарава Людміла Фёдараўна
Пацюпа Юрый Віктаравіч
Пацяюк Мікалай Іванавіч
Пашкевіч Аляксандр Аляксандравіч
Пейган Мікалай Аляксандравіч
Петручук Васіль Уладзіміравіч
Петрушкевіч Ала Мікалаеўна
Пецюкевіч Уладзімір Генрыхавіч
Плакс Дзмітры

Правасуд Уладзімір Рыгоравіч
Пракаповіч Вера Паўлаўна
Пракаповіч Мікалай Мікалаевіч
Пранчак Леанід Іванавіч
Пяткевіч Аляксей міхайлавіч
Пятровіч (Сачанка) Барыс Пятровіч
Пятроў Аляксандр Уладзіміравіч
Пятроў Сяргей Пятровіч


Р

Рагойша Вячаслаў Пятровіч
Рагуля Аляксей Уладзіміравіч
Разанаў Алесь Сцяпанавіч
Ракіцкі Вячаслаў Антонавіч
Раманава Ларыса Дзмітрыеўна

Раманава Святлана Дзмітрыеўна
Раманчук (Шымко) Раіса Міхайлаўна
Роўда (Салаўёва) Марыя Аляксееўна
Рубанік Дзмітрый Дзмітрыевіч
Рубінчык Уладзімір Паўлавіч

Рублеўская Людміла Іванаўна
Руіз Анхела Эспіноса
Русанаў Аляксандр Міхайлавіч
Русецкая Наталля Леанідаўна
Рызо Аляксандр Уладзіміравіч

С

Савік Лідзія Сямёнаўна
Савіцкі Аляксандр Ануфрыевіч
Савоська Павел Піліпавіч
Сазонаў Віктар Паўлавіч
Санаценка Анатоль Казіміравіч
Сандамірскі Навум Барысавіч
Санько Валерый Аляксеевіч
Сапоненка Сяргей Іванавіч
Сарока Валерый Іларыёнавіч
Сачук Іван
Севярынец Павел Канстанцінавіч
Сёмуха Васіль Сяргеевіч
Сергіеня Аляксандр Аляксандравіч
Сідарэвіч Анатоль Міхайлавіч
Сільнова Людміла Данілаўна

Сіманёнак Людміла Іванаўна
Сін Ілля (Свірын)
Сінькова Людміла Дзмітрыеўна (Корань)
Сітніца Рыгор Сямёнавіч
Сіўко Франц Іванавіч
Сіўчыкаў Уладзімір Мікалаевіч
Скобла Міхась Уладзіміравіч
Слінко Віктар
Снарская Іна Станіславаўна
Сокалаў-Воюш Сяргей Анатольевіч
Сом Алена Уладзіміраўна
Спрынчан Аксана Вадзімаўна
Стадуб Аляксандр Дзям'янавіч
Станкевіч Георгі Мікалаевіч
Станкевіч Юры

Стралко Валер Васільевіч
Страмкоўская Вера Валянцінаўна
Страшынская Ала Леанідаўна
Строцаў Дзмітры Юльевіч
Стрыгалёў Аляксандр Міхайлавіч
Суднік Станіслаў Вацлававіч
Супрунчук Віктар Пятровіч
Сцебурака Усевалад Мікалаевіч
Сцепаненка Уладзімір Аляксандравіч
Сцяцко Павел Уладзіміравіч
Сыс Сяржук
Сямёнава Альбіна Іванаўна
Сямёнава-Герцаг Алена Сяргееўна
Сянкевіч Мікалай Іванавіч
Сяргей Сцяпан Фёдаравіч (Юрась Гуліцкі)

Т

Таболіч Алена Уладзіміраўна
Тамковіч Аляксандр Леанідавіч
Тарасаў Сяргей Васільевіч
Тварановіч-Сеўрук Галіна Паўлаўна

Трафімчук Мікалай Мікалаевіч
Трацяк Янка (Іван Іванавіч)
Тумаш Ігар Алегавіч
Туровіч Аляксандр

Тычка Галіна Казіміраўна
Тычына Міхаіл Аляксандравіч



У

Угрыновіч-Камінская Вольга Уладзіміраўна
Украінка Сяргей Сяргеевіч

Ф

Федарэнка Андрэй Міхайлавіч
Філатаў Аляксей Георгіевіч

Філімонава Любоў Аляксандраўна
Філіпенка Васіль Васільевіч

Фядута Аляксандр Іосіфавіч


Х

Хадановіч Андрэй Валер'евіч
Халіп Уладзімір Трафімавіч

Харытанюк Наталля Мікалаеўна
Харэўскі Сяргей Васільевіч

Хатэнка Антаніна Яўгенаўна
Хурсік Віктар Уладзіміравіч

Ц

Цвірка Канстанцін Аляксеевіч
Цімафеева Юлія Пятроўна
Цітоў Анатоль Кірылавіч

Ціханава Ганна
Цымбераў Раман Міхайлавіч
Цыплюк Сяргей Фёдаравіч

Цялічка Мікалай Рыгоравіч



Ч

Чайкоўская Вольга Мікалаеўна
Чамярыцкі Вячаслаў Антонавіч

Чарнякевіч Ціхан Валер'евіч
Чобат Алесь

Чубат Аляксей Леанідавіч
Чыгрын Сяргей Мікалаевіч

Ш

Шалкевіч Віктар Антонавіч
Шапран Сяргей
Шаўлякова-Барзенка Ірына Леанідаўна

Шкірманкоў Фелікс Уладзіміравіч
Шода Марына Юльянаўна
Шулякоўскі Уладзімір Віктаравіч

Шумская Ірына Міхайлаўна



Я

Яварыўскі Уладзімір Аляксандравіч
Ягоўдзік Уладзімір Іванавіч
Якавенка Наталля Васільеўна
Якімук Марыя Сямёнаўна
Ялугін Эрнест Васільевіч

Янкута Ганна Валер’еўна (Hanna Yankuta)
Янушкевіч Язэп Язэпавіч
Ярац Віктар Уладзіміравіч
Яскевіч Алена Аляксандраўна
Яскевіч Аляксандр Сямёнавіч

Яўменаў Леанід Фёдаравіч
Яфімаў Фёдар Архіпавіч
Яцкоў Мікалай Адамавіч